Po przeczytaniu książki – „Dolina Kamionki w zarysie przyrodniczo – historycznym" autorstwa p. Kamila Szpotkowskiego, postanowiliśmy organizować wycieczki piesze i rowerowe aby poznać i podziwiać różnorodność biologiczną tej pięknej okolicy.

Zainteresowanych informować będziemy na naszej stronie internetowej w zakładce turystyka przyrodnicza.

Po uzgodnieniach z przyrodnikami, m.in. P. Pawłem Mizerą pracownikiem Nadleśnictwa w Sierakowie ustaliliśmy kilka tematów wycieczek i prelekcji:

1. Mieszkańcy lasu-przedszkolaki i klasy 1-3

2. Izba i ogród edukacyjny „Leśna Przygoda” przy Nadleśnictwie Sieraków

3. Ścieżka edukacyjna Marianówka od dębu Józef

4. Las jako siedlisko bioróżnorodności klasy 4-6

5. Bogactwo przyrodnicze ,,Doliny Kamionki’’.

Jesteśmy w pełni przygotowani do prowadzenia zajęć na terenie gospodarstwa, posiadamy salę kominkową na 40. osób i wiatę, w których mogą odbywać się warsztaty i prelekcje.

Zapraszamy na jednodniowe wycieczki szkolne w ramach „zielonych szkół”. Tematy zajęć możemy dostosować do zainteresowanych i chętnych przeżyć przygodę w spotkaniu z przyrodą. Współpracujemy z Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczej w Chalinie w odległości  ok. 5km od gospodarstwa oraz z Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach ok.10km.Działalnością w zakresie edukacji przyrodniczo-leśnej zajmuje się Nadleśnictwo Sieraków, na terenie którego powstał Integracyjny Leśny Ogród Edukacyjny ,,Leśna Przygoda”. Zagospodarowano teren o powierzchni 1,98 ha przy siedzibie Nadleśnictwa, tworząc na nim zespół ścieżek i placów wyposażonych w przeszło 30 stanowisk o charakterze edukacyjnym.

Zachęcamy do wypraw przyrodniczych z przyrodnikiem, gdzie w bezpośrednim kontakcie z naturą poznamy jej osobliwości i zachwycimy się pięknem otaczającego nas świata.

Wycena wycieczki

1. Prelekcja i oprowadzanie w terenie przez przyrodnika -100zł. za 1h .

2. Dowóz busem uczestników na miejsce wycieczki – średnio 80,-zł  od grupy w zależności od ilości km

3. Poczęstunek w gospodarstwie ok. 20,-zł. od osoby

Jest to przykładowa wycena, można uzgodnić telefonicznie szczegóły. Zainteresowani dodatkowym wyżywieniem i noclegiem w gospodarstwie po uzgodnieniach płacą taką cenę, jaka obowiązuje na stronie.